Duyurular

Ana Sayfa

Tebliğ Değişikliği Uygulamaları Hakkında

 

 

 

Değerli Yatırımcımız,

 

10/02/2017 tarih ve 29975 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan III-37.1.b sayılı “Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” ‘de yapılan düzenlemelere istinaden müşteri hesaplarında aşağıdaki uygulamalara gidilecektir;

 

17/02/2017 tarihi gün sonu itibariyle hesap bakiyesinde 50.000 TL muadili döviz tutarından az teminat bulunduran müşterilerimiz yeni pozisyon açamayacak, eski pozisyonlarını kapayabilecektir. Hesap bakiyesinin 50.000 TL muadili döviz tutarı üzerine tamamlanması halinde yeni pozisyonlar açılabilecektir. Tebliğ’de belirtildiği üzere işlemlere başlamadan veya başladıktan sonra hesaptan nakit çekilmesi veya başka bir kuruma virman yapılması suretiyle teminat tutarının 50.000 TL veya muadili döviz tutarının altına düşürülmesi halinde yeni pozisyon açılamayacak ancak eski pozisyonlar kapatılabilecektir. İşlemlere başlandıktan sonra teminat tutarının zarar neticesinde 50.000 TL veya muadilinin altına düşmesi durumunda işlemlere devam edilebilecektir. (İlgili tutarların çevriminde piyasa kurları kullanılacaktır.)

 

Tebliğ gereği en geç 45 gün olarak belirlenen geçiş dönemi 27/03/2017 tarihinde sona erecektir. Bu sebeple 24/03/2017 gün sonu itibariyle tebliğ tarihi ve öncesi tarihlerde açılan pozisyonlar için açılış kaldıraç oranı ve 10:1 kaldıraç oranı arasında oluşan teminat farkları aranacaktır. Teminat açığı doğan müşterilere yapılacak bilgilendirme neticesinde teminat farklarına ait tamamlamaların 27/03/2017’de 17:45 saatine kadar yapılması gerekmektedir. Teminat tamamlaması gerçekleştirmeyen müşterilerin tebliğ tarihi ve öncesinde açılmış pozisyonları düzenleme gereği kapatılacaktır.

 

Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Bu sitede yer alan bilgiler  Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.

Garanti Yatırım FX Demo Hesabı

Garanti Yatırım FX Demo Hesabı açmaktasınız. E-mail ve telefon bilgilerinizin doğru ve güncel olması önemlidir. Bilgileri doldurup TAMAM’a basınız. Hesap açılışı için hesabınıza doğrulama maili gönderilecektir.

captcha

Lütfen yukarıda gördüğünüz doğrulama kodunu yukarıdaki kutuya yazınız.

Demo hesabınıza son giriş tarihinizden itibaren 3 ay boyunca hiç giriş yapılmazsa, hesabınız kapatılacaktır.

Lütfen yukarıda gördüğünüz doğrulama kodunu yukarıdaki kutuya yazınız.

Lütfen yukarıda gördüğünüz kutucuğa yeni şifrenizi yazınız.

Hesabınıza doğrulama maili gönderildi. Linki onaylamanız gerekmektedir.

TAMAM

Demo Hesabınız Aktif Hale Getirilmiştir.

TAMAM

Sistemde Yaşanan Geçici Sorun Nedeniyle Hizmet Verilememektedir. Daha Sonra Tekrar Deneyiniz..

TAMAM

Demo Hesabınız Daha Önce Aktif Hale Getirilmiştir.

TAMAM

Şifrenizi Değiştirmek İçin Mailinize Gönderilen Linke Tıklayın.

TAMAM

Form başarıyla gönderildi.

TAMAM

Lütfen özel karakter içermeyen, en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz.Lütfen içinde en az bir büyük harf, bir küçük harf ve bir rakam olacak şekilde en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz.

TAMAM

E-Mail adresleri uyuşmamaktadır.

TAMAM

Şifreler uyuşmamaktadır.

TAMAM

Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.

TAMAM

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.

TAMAM

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.

TAMAM

Doğrulama kodunu eksik girdiniz.

TAMAM

Bu E-Mail adresiyle daha önce kayıt olunmuştur.

TAMAM

Demo hesabınızın şifresi başarıyla değiştirildi.

TAMAM

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme'yi okuduğunuzu onaylamanız gerekmektedir.

TAMAM