Duyurular

Ana Sayfa

Kaldıraç Oranları Değişikliği Hk. Önemli Duyuru

 

 

Yatırımcılarımızın dikkatine,

 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 14.01.2016 tarih ve 29593 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yatırım Hizmetleri Ve Faaliyetleri İle Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ III-37.1’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-37.1.a) ile kaldıraçlı işlemlerde uygulanabilecek azami kaldıraç oranlarında düzenleme yapılmıştır.

Söz konusu tebliğ hükümleri uyarınca 20/01/2016 saat 19:00’dan itibaren  müşterilerimize aşağıda belirtilen kaldıraç oranları uygulanacaktır;

1.     20.000 TL veya muadili döviz tutarının üzeri bakiyeli yatırımcılarımız için azami kaldıraç oranı EUR/USD, EUR/TRY, USD/TRY ürünlerinde 100:1, diğer enstrümanlarda 50:1 olacaktır.

2.     20.000 TL veya muadili döviz tutarının altında bakiyesi olan yatırımcılarımız  için azami kaldıraç oranı EUR/USD, EUR/TRY, USD/TRY, XAU/USD ürünlerinde 50:1, diğer enstrümanlarda 25:1 olarak uygulanacaktır.

Yatırımcılarımız tebliğde belirlenen kaldıraç oranlarını geçmeyecek şekilde, seçtikleri hesap tipine göre işlem yapabileceklerdir.

Müşterinin başlangıç teminat tutarının işlemlerin devamında hesaptan nakit çekilmesi veya başka bir aracı kuruma virman yapılması suretiyle 20.000 TL veya muadili döviz tutarının altına düşürülmesi halinde, yeni açılacak pozisyonlarda birinci maddede belirtilen kaldıraç oranlarının azami yarısı uygulanır.

Daha detaylı bilgi için  0850 222 10 50 numaralı Garanti FX Destek Hattını arayabilirsiniz.

İlgili Tebliğe aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ III-37.1’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-37.1.a)

Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ III-39.1’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-39.1.a)

 

Saygılarımızla.

Bu sitede yer alan bilgiler  Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.

Garanti Yatırım FX Demo Hesabı

Garanti Yatırım FX Demo Hesabı açmaktasınız. E-mail ve telefon bilgilerinizin doğru ve güncel olması önemlidir. Bilgileri doldurup TAMAM’a basınız. Hesap açılışı için hesabınıza doğrulama maili gönderilecektir.

captcha

Lütfen yukarıda gördüğünüz doğrulama kodunu yukarıdaki kutuya yazınız.

Demo hesabınıza son giriş tarihinizden itibaren 3 ay boyunca hiç giriş yapılmazsa, hesabınız kapatılacaktır.

Lütfen yukarıda gördüğünüz doğrulama kodunu yukarıdaki kutuya yazınız.

Lütfen yukarıda gördüğünüz kutucuğa yeni şifrenizi yazınız.

Hesabınıza doğrulama maili gönderildi. Linki onaylamanız gerekmektedir.

TAMAM

Demo Hesabınız Aktif Hale Getirilmiştir.

TAMAM

Sistemde Yaşanan Geçici Sorun Nedeniyle Hizmet Verilememektedir. Daha Sonra Tekrar Deneyiniz..

TAMAM

Demo Hesabınız Daha Önce Aktif Hale Getirilmiştir.

TAMAM

Şifrenizi Değiştirmek İçin Mailinize Gönderilen Linke Tıklayın.

TAMAM

Form başarıyla gönderildi.

TAMAM

Lütfen özel karakter içermeyen, en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz.Lütfen içinde en az bir büyük harf, bir küçük harf ve bir rakam olacak şekilde en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz.

TAMAM

E-Mail adresleri uyuşmamaktadır.

TAMAM

Şifreler uyuşmamaktadır.

TAMAM

Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.

TAMAM

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.

TAMAM

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.

TAMAM

Doğrulama kodunu eksik girdiniz.

TAMAM

Bu E-Mail adresiyle daha önce kayıt olunmuştur.

TAMAM

Demo hesabınızın şifresi başarıyla değiştirildi.

TAMAM

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme'yi okuduğunuzu onaylamanız gerekmektedir.

TAMAM